Συντάχθηκε από τη Ζωή Αθανασίου

Το απόγευμα της Πέμπτης 14ης Μαρτίου επισκέφτηκε το σχολείο μας κλιμάκιο της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας, προκειμένου να ενημερώσει και να εκπαιδεύσει το εκπαιδευτικό προσωπικό στο χειρισμό επειγουσών καταστάσεων που σχετίζονται με τη φωτιά, το σεισμό, τη μεταφορά τραυματιών κ.α.

Ο πύραρχος, κ. Ευθύμιος Παπαντώνης, αναφέρθηκε με τη βοήθεια παρουσίασης στις απαιτούμενες ενέργειες σε περίπτωση φωτιάς στο σπίτι και το σχολείο, ενώ στο τέλος δόθηκε η δυνατότητα χρήσης πυροσβεστήρα αφρού στους παρευρισκόμενους εκπαιδευτικούς. Η αναγκαιότητα γνώσης, αλλά και εξοικείωσης των εκπαιδευτικών με αυτά τα ζητήματα καθιστά απαραίτητη τη σχετική ενημέρωση, αλλά και την επανάληψή της.

Ευχαριστούμε θερμά την Πυροσβεστική Υπηρεσία Καρδίτσας και ιδιαίτερα τον κ. Παπαντώνη Ευθύμιο για την αναλυτική παρουσίαση και την άμεση ανταπόκριση στο αίτημά μας.

Fire