Εξωσχολικές δραστηριότητες

Συντάχθηκε από τη Μαρία Τσιαμούρα

4 Μαρτίου 2024

Στους Περιφερειακούς Αγώνες που διοργάνωσε η Ελληνική Γυμναστική Ομοσπονδία και στην κατηγορία Νεανίδων Level B, η μαθήτρια της Γ΄ Γυμνασίου του Σχολείου μας Ελευθερία Κοτρώτσιου κατέλαβε την πρώτη θέση και χρυσό μετάλλιο στο στεφάνι, 2ες θέσεις και αργυρά μετάλλια σε πρόγραμματα με μπάλα, με κορδέλα και στο σύνθετο ατομικό και 3η θέση και χάλκινο μετάλλιο στις κορίνες.

Kotrotsiou

Τη Δευτέρα 1η Απριλίου 2024 ολοκληρώθηκε η Α’ φάση των Πανελλήνιων Αγώνων Κλασικού Αθλητισμού Λυκείων. Αρκετοί ήταν οι μαθητές του Σχολείου μας που επιλέχθηκαν με βάση τους κανονισμούς να μετέχουν στα σχετικά αγωνίσματα και η συγκομιδή μεταλλίων ήταν εξίσου ικανοποιητική.

Νικητές αναδείχθηκαν οι μαθητές:

Ιωάννης Ρίτσιος, 2ος στον Δρόμο 800 μέτρων αγοριών, Μελέτιος Σφυρίδης και Βασίλειος Ταγκούλης 2ος και 3ος αντίστοιχα στον Δρόμο 400 μέτρων αγοριών, Κωνσταντίνος Τζαφεράι, 3ος στον Δρόμο 100 μέτρων αγοριών και η μαθήτρια Μαριάννα Ρίτσιου, στον Δρόμο 200 μέτρων κοριτσιών, η οποία επιτυγχάνοντας το απαιτούμενο όριο επίδοσης, προκρίνεται στην επόμενη φάση, στον 6ο Όμιλο, στον Βόλο με διοργανώτρια Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αθλητικών Δραστηριοτήτων (Ο.Ε.Σ.Α.Δ.) την Δ.Δ.Ε. Μαγνησίας.

Τα μετάλλια και τα αναμνηστικά διπλώματα στους νικητές απένειμε ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Καρδίτσας κ. Κωνσταντίνος Ζαχαρής.

Συγχαρητήρια για τις προσπάθειες και τις επιτυχίες σας!