Συντάχθηκε από την Κωνσταντίνα Ντζιαβού

Στα πλαίσια του προγράμματος eTwinning ,με τίτλο "Spring custοms in my area", που συμμετέχει το σχολείο μας, με την Ά γυμνασίου, μαζί με άλλα εννέα σχολεία, διεξάγεται ψηφοφορία για το λογότυπο του προγράμματος.

Σκοπός του προγράμματος είναι:

• Οι μαθητές να αναζητήσουν στοιχεία και να μιλήσουν για τα ανοιξιάτικα έθιμα της περιοχής τους.
  • Να αναπτύξουν δεξιότητες δημιουργικής σκέψης .
  • Να εξοικειωθούν με την χρήση τεχνολογικών εργαλείων

Το πρόγραμμα αναπτύχθηκε από το 1ο Πειραματικό Γυμνάσιο Καρδίτσας σε συνεργασία με το Ελληνικό Δημοτικό σχολείο Φρανκφούρτης (Γερμανία), συμμετέχουν επίσης το Μουσικό Σχολείο Καρδίτσας, 5ο Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας, το 10ο Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας , το Δημοτικό Σχολείο Ιτέας, το Δημοτικό Σχολείο Λεονταρίου, το 7ο Δημοτικό σχολείο Λάρισας και το Palatul CapiilorGalati (Ρουμανία).

Αυτή την εβδομάδα διεξάγετε η ψηφοφορία για την ανάδειξη του λογότυπου του προγράμματος .

Μπορείτε να ψηφίσετε εδώ αυτό που προτιμάτε!

Καλή επιτυχία σε όλους!