Ανακοινώσεις

Οι μαθητές και οι μαθήτριες των τάξεων Γ’ Γυμνασίου, Α’ Β’ και Γ’ Λυκείου ΔΕΝ δημιουργούν νέο λογαριασμό στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ), αλλά διατηρούν τα στοιχεία του λογαριασμού που έχουν ήδη στο ΠΣΔ και επαληθεύουν την σύνδεσή τους στην ιστοσελίδα  https://www.sch.gr/category/students/.

Υπενθυμίζεται ότι ο λογαριασμός αυτός χρησιμοποιήθηκε για την διδασκαλία των ηλεκτρονικών μηνυμάτων (e-mails) στο μάθημα της Πληροφορικής.

Όσοι μαθητές και μαθήτριες των τάξεων Γ’ Γυμνασίου, Α’ Β’ και Γ’ Λυκείου χρειάζονται βοήθεια για να ανακτήσουν τον λογαριασμό τους στο ΠΣΔ, μπορούν να ζητήσουν την βοήθεια του καθηγητή Πληροφορικής του σχολείου μας.

Για τον σκοπό αυτό οι μαθητές και οι μαθήτριες θα στείλουν μήνυμα ηλεκτρονικής αλληλογραφίας (email) από τον προσωπικό λογαριασμό του γονέα/κηδεμόνα τους προς την ηλεκτρονική διεύθυνση του καθηγητή

nterekas.g [στο] hotmail [τελεία] com

(τα πεδία [στο] και [τελεία] αντικαθίστανται με το @ και την . αντίστοιχα).

Το μήνυμα αυτό θα έχει θέμα  "Ανάκτηση κωδικού" και στο κείμενο θα αναγράφεται το ονοματεπώνυμο του μαθητή/τριας καθώς και το ονοματεπώνυμο του γονέα/κηδεμόνα του/της, με ελληνικά γράμματα.